Статті

Як визначити реальний пробіг автомобіля

Багато власників транспортних засобів орієнтуються на показання одометра, щоб вчасно його продати. Адже давно відомо: що більше пробіг, то складніше продати автомобіль. Однак, є й такі, що викочують автомобіль по максимуму, а потім відмотують показання одометра. Є кілька способів визначити, чи вдавався власник автомобіля до цієї хитрості.

Пробіг будь-якого б/у авто обов'язково має бути пропорційним до його віку. І тому, можна розрахувати, який, в середньому, повинен бути пробіг автомобіля. Середнє щорічне значення пробігу для України – близько 15 тисяч кілометрів. Звісно ж, варто враховувати і те, в яких умовах автомобіль експлуатується. Якщо Ви живете у великому місті, то середній щорічний пробіг може становити близько 25 тисяч кілометрів. За умов невеликих населених пунктів ця цифра може коливатися в межах 10-12 тисяч.

Бувають і такі випадки, коли вибраний Вами автомобіль був не єдиним у сім'ї, та користувалися ним дуже рідко. Або ж, навпаки, активно експлуатувався у таксі чи службі доставки.

Для визначення реального пробігу Вам знадобиться допомога професіонала (замовити автопідбір). Але певний відбір автомобілів можна зробити самостійно.

Стан органів керування авто

Щоб визначити приблизний пробіг авто, зверніть увагу на стан накладок на педалях, чохла коробки перемикання передач і кнопок, що часто використовуються (аварійка, грубка, світло і т.д). Якщо вони потерті, то, швидше за все, пробіг авто – 80-100 тисяч кілометрів. Якщо Ви бачите, що деякі з них нещодавно замінили – це теж не дуже хороша ознака. У більшості випадків це може означати, що власник автомобіля намагається приховати від Вас справжній стан речей.

У сучасних легкових автомобілях зношування накладок педалей стає помітним при пробігу близько 50 тисяч кілометрів. Якщо ж кути явно стерті - пробіг становить близько 70-90 тисяч.

Стан покришок

На будь-яких шинах збоку позначено зашифровану дату виробництва. У середньому заводські покришки зношуються при пробігу 50-70 тисяч кілометрів. У тому випадку, коли на автомобілі стоїть нерідна літня гума, а одометр показує менший кілометраж – це явна ознака того, що Вас намагаються обдурити. # nbsp;

Гальмівна система

Заводські диски (особливо це стосується передніх), як правило, повинні витримувати три заміни колодок. Це приблизно відповідає пробігу від 80 до 100 тисяч кілометрів. # nbsp;

При пробігу від 70 до 80 тисяч кілометрів на гальмівному диску по краю з'являється буртик, висота якого становить 2,5-3 міліметри. Щоб зрозуміти, чи реальний пробіг вказав продавець, потрібно порівняти ці цифри зі свідченнями на одометрі. Варто, щоправда, відзначити, що не можна орієнтуватися тільки цей критерій, оскільки нею дуже впливає метод водіння.

Буртик по краях гальмівних дисків – точний спосіб визначити пробіг, але з урахуванням стилю водіння та типу трансмісії. (З автоматичною коробкою передач термін експлуатації дисків та колодок зменшується).

Підкапотний простір

Коли авто, більш-менш, доглядають, то при пробігу до 100 тисяч кілометрів ні на моторі, ні на деталях кузова не утворюються ніякі відкладення. Якщо Ви помітили, що двигун недавно мили, це може говорити про те, що Вас можуть обманювати. Якщо пробіг авто менше 80 тисяч кілометрів, то під час роботи його двигуна вхолосту, як і при прогазовуванні, не повинно виникати жодних сторонніх шумів. Щоб перевірка була результативнішою, радимо Вам послухати, як працює двигун на новому автомобілі у такої ж моделі. # nbsp;

Салон автомобіля

Видавати великий пробіг можуть різні пошкодження у салоні автомобіля. Наприклад, зовнішні кромки на сидінні водія з тканини стають потертими при пробігу 100 тисяч кілометрів, шкіряні - при 150 тисячах. # nbsp;

Підлогове килимове покриття стирається при пробігу від 50 до 70 тисяч кілометрів. Пластик, що потьмянів, і потертості всього салону в якісному авто свідчить про те, що його пробіг перевалив за цифру 100-120 тисяч кілометрів.

Пам'ять електронного блоку керування

Останнім часом з'явилася велика кількість народних умільців, здатних відмотати кілометраж. Проте все не так погано. У більшості сучасних автомобілів інформація про пробіг зберігається не тільки в одометрі. Для зберігання цих даних електронний мозок авто може використовувати модуль пам'яті, лічильник мотогодин двигуна і т.д. Для того, щоб не стати жертвою обману, радимо звернутися до фахівців станції техобслуговування з проханням перевірити, чи не проводилося втручання в роботу одометра.

Дилерський центр

У тому випадку, коли автомобіль не дуже старий, за інформацією про нього можна звернутися до офіційного дилерського центру, в якому він обслуговувався спочатку після придбання. Також дані про автомобіль можна пошукати у базах СТО. І навіть у тому випадку, якщо цій інформації 2-3 роки, вона може бути корисною. Адже часто буває так, що автомобіль проходить обслуговування в одному і тому ж СТО з кожним наступним власником, а його сервісна історія починається щоразу, як "практично новий", із зазначенням пробігу до 100 тисяч кілометрів.

Спеціалізовані сайти

На просторах інтернету можна знайти кілька спеціалізованих сайтів, де можна знайти інформацію про пробіг авто. Але варто зазначити, що здебільшого це стосується автомобілів, які нещодавно ввезли в країну. Для перевірки також знадобиться попередній реєстраційний номер автомобіля, його ідентифікаційний номер (VIN) та дата його реєстрації вперше. Так як на багатьох закордонних майданчиках з продажу авто в оголошенні обов'язково вказується VIN-код, Ви можете вбити його номер у будь-який пошуковик і отримати інформацію про пробіг цього автомобіля під час його попереднього продажу за кордоном.