Статті

Привабливість авто із США для українського покупця: чи є підводне каміння?

Бажання купити авто дешевше у гарній комплектації все частіше змушує українського покупця поглянути у бік авто зі США. Часто можна почути думку, що в Америці і вибір більший, і автомобілі з вторинного ринку є ласим шматочком, який можна отримати з різницею в ціні 30-50% від первинної. Чи так це? Що приваблює українців в американських автомобілях? Які можуть бути нюанси такої покупки? Про це розповість незалежний експерт "Автогуру".
Переваги пригону авто зі США
Спочатку варто відзначити плюси покупки авто в США. Тут не приховуватимемо, що такі угоди справді користуються популярністю в українців. І тому є низка пояснень:
Великий вибір. Щодня на аукціони Америки додаються сотні авто. Американці люблять міняти автомобілі, а від старих (за їхніми мірками) хочуть швидше позбутися. Причому на аукціонах можна знайти іномарки останніх років випуску, про які деякі наші співвітчизники навіть і не думають мріяти (а дарма).
Дешевше. Американські автомобілі дешевші, ніж іномарки в Європі. Причому це не пов'язано з гіршою комплектацією або обмеженими можливостями ходової. При цьому покупець може знайти цікаві лізингові пропозиції, а також заощадити на митних ставках при оформленні. При перегоні авто зі США коефіцієнт розмитнення становить від 0.5. Це очевидна перевага в порівнянні з авто з Європи.
Комплектація. Американські виробники намагаються оснастити свої моделі максимум. Тут і шкіряний салон, і литі диски, і гідропідсилювач керма, кондиціонер.
Технічний стан. Важливо розуміти, що у США якісне дорожнє покриття та систематичне технічне обслуговування. Отже, навіть машина з великим пробігом залишається часто в ідеальному (за нашими мірками) стані.
Інформаційна доступність. Всі автомобілі, що виставляються на продаж, йдуть із зазначенням ВІН-коду. Можна з відкритих джерел дізнатися історію та технічний стан авто.
Для багатьох такі аргументи є більш ніж вагомими, щоб почати пошук авто під пригін зі США.
А чи є мінуси?
Будь-який покупець повинен розуміти, що пригін авто зі США – це завжди ризик, який у більшості випадків виправданий через низьку вартість укомплектованої іномарки. При цьому:
Доставка може затягнутися. Зазвичай пригін авто з Америки з моменту оплати вже обраного автомобіля складає до 8 тижнів. Але можуть виникнути і затримки з боку компанії, яка здійснює навантаження та перевезення. І тут доведеться запастись терпінням.
Ушкодження. У процесі транспортування компанія-перевізник може зашкодити кузову. Щоб уникнути ризиків, краще оформити на випадок страховку. Так вам не доведеться платити за відновлення кузова, якщо він був пошкоджений з вини перевізника.
Приховані дефекти. Оскільки в Америці автомобілі проходять регулярне технічне обслуговування, прихованих дефектів практично не буває. Це стосується старих авто зі значним пробігом. При цьому на аукціонах є биті авто, іномарки без ключів (які неможливо повноцінно протестувати). Про те, який ремонт знадобиться на момент пригону в Україну, не завжди вдається дізнатися у повному обсязі. Однак, і ціна таких авто зазвичай у рази нижча, що покриває витрати.
Приладова панель. Швидкість на панелі приладів вказується в милях, а температура по Фарінгейту. Втім, цей недолік легко виправити, замінивши панель приладів.
Як бачимо, покупка авто в США є досить привабливою, але має певні ризики. Щоб їх знизити, можна скористатися за допомогою автоексперта Автогуру. Фахівець допоможе вибрати та пригнати авто з Америки, якщо ви хочете отримати дорогу іномарку за зниженою ціною.